| MaicaStaretaSebastiana a întrebat:

Pot folosi Nidoflor sau Fluocinolon dupa ce ma epilez(cu crema)?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de epilare zona se spală cu apă călduță și săpun, apoi se curăță cu spirt, se epilează și la final se dă cu o cremă/gel/spray după epilat, sunt speciale pentru așa ceva.
Nu și cele menționate de tine!
Pa, pa.

| MaicaStaretaSebastiana explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru MaicaStaretaSebastiana):

Bună.
Nu ai pentru ce, o seară plăcută!
Pa, pa.

| benny a răspuns:

MaicaStaretaSebastiana se epileaza laughing

| MaicaStaretaSebastiana explică (pentru benny):

Si ce? Nu ai mai pomenit asa ceva?laughing