| remusgabi a întrebat:

Pot merge la piscina daca am un tatuaj facut acum 10 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu poți merge. Chiar daca ți-au căzut cojițele nu înseamnă că este vindecat, pielea este încă subțire și îl vei strica.

| dinaprilie a răspuns:

Nu este recomandat DOAR daca il poti proteja extrem de bine. In plus nu este recomandat sa il expui la soare. Ar fi trebuit sa-ti fi spus pa salon toate astea.