| sweetys a întrebat:

Pot pati ceva daca dupa o douaore dupa ce am luat Nurofen forte iau Amoxicilina? La ora asta nu am cum sa mai gasesc pe cineva la farmacie, si nici nu gasesc nimic pe prospecte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai Nurofenul e un **** la suprapret care nu face nimic (a, da, iti f*&e ficatul si rinichii), iar Amoxicilina e un antibiotic. In principiu e ok.

| TabletaSB a răspuns:

Trebuie sa ai prescriptie pentru antibiotic. Insa daca In caz de urgenta nu ar trebui sa fie ceva incompatibilitati.

| doodieyu a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iei Amoxicilina pentru ca este un antibiotic si este foarte periculos sa iei antibiotice fara prescriptia unui medic: cand chiar vei avea nevoie de acest antibiotic s-ar puta sa nu isi mai faca efectul si sa trebuiasca sa iei ceva mai,, puternic'', ce bineinteles este mai daunator. Poti sa mai iei un nurofen pentru ca este cu mult mai bine pentru organismul tau decat luarea unui antibiotic.