| sopranaCadaverica a întrebat:

Pot pati ceva daca stau pe plaja continuu de dimineata pana seara la 18? Bineinteles, cu oarecare pauze de umbra sub umbrela. Si crema cu SPF 30. Mentionez ca am un ten foarte alb, dar care se inroseste relative repede. Cu toate astea sunt putin bronzata.
Deci, pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar te arzi de nu te mai poți întoarce de pe o parte pe alta, la un astfel de ten și asemenea expunere trebuie 50 protecție. a, și poți face și insolație

| Dalmore a răspuns (pentru Adry05):

Și-un cancer mic.

| Adry05 a răspuns (pentru Dalmore):

Eh hai să nu exagerăm laughing nu faci cancer de la o singură expunere

| Dalmore a răspuns (pentru Adry05):

Normal, glumeam laughing. Dar mi se pare inconștiență sa te expui așa, oricum.

| sopranaCadaverica explică (pentru Adry05):

Las-o ca ea crede ca si daca-si pune busuioc sub perna in noapte de sanziene o sa-l viseze pe instalator. Pardon, pe fat-frumy pe cal maro.

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu ți-ai mai luat-o in gură de mult? laughing

| Adry05 a răspuns (pentru Dalmore):

știu că glumeai... până la un punct întrucât chiar e posibil să faci cancer de la așa ceva dar e bine să anulăm orice dubiu să nu panicăm big grin îs copii și care cred că de la o țigară faci cancer so...

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Cand scrii ceva la postarile mele incepe sa duhneasca a gainat pixelat. Hai, ti-ai luat portia de atentie, fa un ou in alta parte!

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

De când așteptam o replică atât de penibilă rolling on the floor. Mulțumesc. Acum poți să te speli ca să nu-ți mai miroasă găina când aude de mine. Cred că transpiră de la nervișori.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Nu ma enervez pe repărițe. As construi scoli, campanii, organizatii speciale pentru problemele lor. love struck

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu am văzut om cu atât de multe probleme și defecte vizibile, așa că ar trebui sa te ocupi mai întâi de tine love struck. Cam ironic să construiască școli o repetentă. Nici repăriță nu sunt, dar mă bucur că ai impresia că știi ceva despre mine, zburlită mică.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde si cum e afarawinking ca daca e inorat...winking
Daca e soare si 30 grade intre 11-16 stai sub umbrela, reaplici SPF 30-50 la maxim 2 ore si te hidratezi f bine si o sa fie ok.

| Dalmore a răspuns:

rolling on the floor

| inflicted a răspuns:

O ora ajunge inainte de 11 dimineata sau dupa 17, e prea mult si nesanatos asa o sa te arzi