| MirisabelleX a întrebat:

Pot sa am pete mici si rosii pe obraz de la pisica? Se poate manifesta astfel o alergie? Mentionez ca o am de 3 ani si o iubesc mult, dar de atunci am o roseata care nu mai trece. Va multumesc mult pentru. raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Fiindca nu stiu sa iti raspund iti recomand sa mergi la medicul de familie!

| Anonim0096 a răspuns:

Aceste inrosiri ale fetei apar cel mai des in momentul in care ai atins pisica si dupa ai pus mana pe fata sau ai atins cu fata de blana pisicii, daca aceste inrosiri ale fetei sunt insotite de mancarimi si stranuturi sunt sanse de peste 60% sa fie o alergie.

| Anonim0096 a răspuns:

Http://www.pcfarm.ro/,exista pe acest site sectiunea "Intreaba farmacistul", mie unul mi-a fost intodeauna de folos, plus ca este gratis!