| DeniDeni13 a întrebat:

Pot sa beau sucuri acidulate, alcool sau sa mănânc pe partea cu o măsea pansata? A zis ca e posibil sa trebuiască sa scoată nervul dar pana atunci pot bea sau mânca pe partea aceea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anoniiim1807 a răspuns:

Eu îți recomand sa mănânci pe partea cealaltă.
E logic ca atunci când mănânci mâncarea se duce in toată gura.dar de mestecat mai bine mesteci pe cealaltă măsea. Pentru ca acel pansament poate sa cada foarte repede.
Si eu stiu ca îți pune pansamentul acela când trebuie scos nervul..in el este si ceva medicament care omoară nervul încet (dar sigur) laughing laughing laughing. Cel puțin la mine așa a fost.

| DeniDeni13 explică (pentru anoniiim1807):

Si nu e nici o problema daca beau acidulat sau ceva ce conține alcool?

| anoniiim1807 a răspuns (pentru DeniDeni13):

Nu cred. Pentru ca nu e antibiotic pe care il bei pentru anumite probleme.
E doar la măsea. Deci cred ca nu e nimicwinking