| Gabriela_Monica_2000 a întrebat:

Pot sa folosest o rama de ochelari de la ochelari de soare si sa ma duc sa imi pun lentile de vedere. Sau trebuie special o rama pentru lentile de vedere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca lentilele se incadreaza bine in rame, care-i problema? Se poate, normal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate, lentilele in general se modeleaza dupa orice rama

| J0B0MAT a răspuns:

Da,poţi folosi ce rame vrei.

| Emperor666 a răspuns:

Buna, da poti folosi rama de la ochelari de soare nu este nici o problema. Eu mi-am cumparat rama dupa https://lensa.ro/ si m-am dus cu ea la clinica pentru lentile. Dupa un an a trebuit sa schimb dioptriile si am pastrat aceeasi rama.