| minotaur169 a întrebat:

Pot sa-i administrez copilului meu de 7 ani doua supozitoare cu glicerina unul dupa altul, fiinca nu a facut kk de duau saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Mai oameni buni, nu va mai agitati atat. Poate nu i-a dat nici sa manance deci e normal...

| gelu1970 a răspuns:

Ideal e sa mergi cu el la urgente. tu chiar vorbesti serios? nu a avut scaun de doua saptamani? si inca e bine?

| Felys a răspuns:

Vrajala,ii explodau matele pana acum daca era asa, ce parinte sta doua saptamani fara sa isi bata capul si deodata se decide sa ii administreze 2 supozitoare odata, intr-o intrebare anterioara vroiai sa ii faci si injectii, cred ca esti TROLL

| frostxtq a răspuns:

E foarte grav ca nu a defecat timp de doua saptamani. Cum de nu l-ati dus la urgente pana acum? E foarte nesanatos.
Ii puteti administra un supozitor, cu siguranta va merge la toaleta in cel mai scurt timp. La cateva ore il puteti administra si pe celalalt. Oricum, cel mai indicat ar fi sa mergeti la un spital.

| Lola05 a răspuns:

De 2 săptămâni?
Serios?
Dacă e așa, mergi imediat cu copilul la urgențe! Doamne ferește! Pe lângă faptul că aveți o problemă gravă, mai încerci și să o tratezi după ureche, ceea ce mi se pare total anormal!
Deci, fuga cu copilul la spital dacă ții într-adevăr la sănătatea lui! Nu cred că vrei să te trezești cu complicații grave, mai ales la vârsta lui!
Nu glumesc! Nu e de joacă cu situații de genul ăsta!

| GYGYLATINO a răspuns:

Sincer banuiesc ca nu se poate doua supozitare unul dupa altu dar daca e dai unu si cand e peste doua 3 ore il dai si pe celalat si vezi dupa aia cum se simte