Întrebare recomandată | Iamlolanoah720 a întrebat:

Pot sa iau medicamente pentru a slabi?
Am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Numai daca mediicamentele sau suplimentele alimentare iti sunt prescrise de un medic nutritionist- dietetician dupa o consultatie de specialitate. Sanatate!

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, doar că orice medicamanent are efecte adverse, negative. Cel mai ușor și mai sigur se slăbește cu dietă.

| Iamlolanoah720 explică (pentru sadrian46):

Eu nu pot sa tin dieta

| NebunDeLegat2003 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

De ce nu poti

| Catrice a răspuns:

Nu ca nu e voie.

| aXy99 a răspuns:

Nu exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indicat este să slăbești la fel de încet, pe cât a durat să te îngrași.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.recomand deficit caloric.

| UnDiavol a răspuns:

Nu-i bine-ne sa iei medicamente de slăbit ați afectează Sănătatea

| AndrElle a răspuns:

Devreme.

| Iamlolanoah720 explică (pentru AndrElle):

Adica nu?

| AndrElle a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Mergi la un nutriționist.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Numai daca mediicamentele sau suplimentele alimentare iti sunt prescrise de un medic nutritionist- dietetician dupa o consultatie de specialitate. Sanatate!

| Gheorghe199217629871 a răspuns:

Daca esti slab rezulta ca si Ștremeleagul ta e slaba. Sorin Ulmeanu propune consumarea a 5 decigrame cub de haz solubile in titan gel卑爾根比耶羅卑爾根比耶羅

| Btn_Ionuț_1998 a răspuns:

Incearca o Dieta Echilibrata
https://bit.ly/2NbIH1y

| Anamaria28491 a răspuns:

Da poti daca sunt date de un medic.dar eu zic ca cea mai sanatoasa metoda de a slabi ar fi printr-o dieta si sport ca oricum e cam devreme sa iei pastile de slabire dar daca medicul ti le recomanda atunci nu prea ai avea de ce sa iti faci griji