| qieiqpalz a întrebat:

Pot sa imi pun aparat dentar chiar daca nu am dintii foarte frumosi albi etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Normal ca da. Daca sunt "deviati", chiar daca nu-s albi e bine sa-ti pui. In general, se pune de cand esti copil, dar si la varsta tanara merge.

| Nyya a răspuns:

Nu conteaza daca nu ai dintii albi, aparatul dentar se pune cand ai probleme cu dentitia. De exemplu : 2 dinti prea apropiati, aparatul ii va departa.