| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa merg la spital fara cardul de sanatate(asigurat) pentru consultatii si probabil niste analize?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Totul se face pe baza carnetului de sanatate, trebuie sa-ti fie si activat de catre medicul de familie!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti merge fara card sau adeverinta de asigurat si cu o trimitere de la medicul de familie.

| Florentina9210 a răspuns:

Acum, nu se mai merge fara cardul de sanatate nicaieri.
Indiferent ca mergi la consult sau mergi sa faci o investigatie!

| Nelu62 a răspuns:

Nu.