| Anime2005 a întrebat:

Pot sa mor din cauza apendicitei? Si daca da, cat timp aș rezista fără operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Băăăăăă n-o mai suport pe anastasia cu prostiile ei și informații eronateeeeeeeeeee
crede-mă că dacă e să declanșeze apendicita o să știi că ai o să ai clar simptome, ori dureri insuportabile în zona aia, ori febră foarte mare care nu trece cu pastile etc. iar din stadiu în care ai simptome până să se ajungă la moarte durează măcar vreo 5 zile dar cu cât stai mai mult (dacă ai putea sta că mă îndoiesc) se agravează și o să dureze mai mult să te refaci așa că trebuie luate cât mai repede măsuri

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti sa mori de apendicita daca este acuta, ca se sparge, faci septicemie si in 24 de ore poti fii mort.

| Anime2005 explică (pentru Violleta2022):

Si cum sa iti dai seama ca se sparge?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anime2005):

Cand ai dureri mari de burta, fugi la spital, ca atunci se poate sparge.

| doctorandus a răspuns:

Dacă ai acum apendicită, săptămâna viitoare e înmormântarea.