| anonim_4396 a întrebat:

Poti face apa la plamani de la Vape? (Tigare electronica)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci apa la plamani de la vapare, ci boli foarte grave de plamani, care duc la cancerul pulmonar si moarte.
America a interzis deja tigara electronica dupa zeci de decese ale tinerilor si sute de imbolnaviri.
Se pare ca tinerii sub 20 de ani sunt cei mai afectati, boala declansandu-se imediat, deoarece plamanii lor nu sunt inca dezvoltati, ca la un adult.
http://www.ziare.com/......ce-1579786

https://www.digi24.ro/......le-1175005

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Tigara
2. September of 2019 saw a rash of nearly 500 cases of respiratory illness linked to vaping throughout the US, according to the CDC, which reports symptoms to include cough, chest pain, nausea, shortness of breath, vomiting or diarrhea. As of September, six had died of "vaping lung disease." The exact component of vape fluid had not been identified as of that time, but illness seems to affect users of both nicotine and cannabis e-cigarettes.
3.https://www.medicinenet.com/e-cigarettes_vs_cigarettes/article.htm

| Alexandrionelu a răspuns:

Depinde ce vapezi.

| whatisthis19 a răspuns:

Nu,e doar un mit

| Liviu322 a răspuns:

Nu poti face "apa la plamani", nici cancer

| Luca3472 a răspuns:

Salut! vapez de 2 ani jumate sau chiar 3 si crede-ma ca nu am nici o problema. Este doar un mit chestia asta cu apa la plamani sau alte prostii. Cei care fac testele nu le fac bine deoarece nu ai cum sa faci apa la plamani de la vapat! Sunt logic si cazuri in care oamenii au murit de la asa ceva pentru ca iti dai seama ca nu e sanatos sa vapezi dar e mai sanatos decat sa fumezi.