| Rares82 a întrebat:

Poti sa faci cancer la plămâni de la 25 de tigari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Nu, insa sper ca te-ai lasat de fumat dupa acele 25.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar de la 30 in suswinking

| mihai69 a răspuns:

Poți să faci și dacă nu fumezi.

| GeneviveJ a răspuns:

Poti sa faci cancer si daca nu esti fumator dar in general fumatul fiind primul si cel mai important factor favorizant al cancerului pulmonar este cel care cauzeaza aceasta patologie. Studiile arata ca sunt mai predispusi cei care au fumat/fumeaza o perioada indelungata (peste 10 20 ani) si in jur de 20 de tigari sau peste.

| Rrrbbb a răspuns:

Poti sa faci indiferent de cate tigari fumezi