| Safire17 a întrebat:

Poti sa faci de mai multe ori in viata apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti face apendicita de mai multe ori. Insa dupa operatia de apendicita poti face niste complicatii locale care sa mimeze o apendicita.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Nună.
Nu, este vorba de o intervenție chirurgicală prin îndepărtarea apendicului.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu, dar exista oameni care au un diverticul( Mekkel) atasat de colon. Si acesta se poate inflama si sa ajungi la operatie.

| MoonLight a răspuns:

Atunci cand te opererzi (in caz ca te operezi) de apendicita, apendicele este scos din corpul tau. Nu ai cum sa mai faci apendicita daca nu mai ai apendice.

| jerrygabrielle a răspuns:

Nu.Apendicele nu se regenereaza.

| BogdanV20 a răspuns:

Din cate observ ai o teama pe chestia asta. Apendicita se face doar o data, si normal se zice ca toata lumea se opereaza de apendicita( dar mai sunt persoane care nu o fac). Dar o data ce nu te deranjeaza nu cred ca e cazu sa te alarmezi.