| roby223 a întrebat:

Poti sa faci febră din cauza căldurii? Acum cu căldurile astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Febra apare atunci cand exista o infecție in organism si corpul se luptă cu ea. Deci nu poti face febra din cauza căldurii, doar o ușoară supraincalzire a corpului până la maxim 37.3 dar nu este febra

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da

suntserios
| suntserios a răspuns:

Febra e raspunsul organismului in lupta cu o infectie
nu se face de la soare

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai stat timp indelungat in soare si ai făcut insolație, da.

| Dana2103 a răspuns:

Daca stai la Soare prea mult da