| Cedry2k1995 a întrebat:

Practic boxul, am 55 kg si as dori sa imi recomandati o alimentatie sanatoasa, bogata in vitamine si proteine deoarece consum multa energie in timpul antrenamentului! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Proteine : carne, peste, branza, oua, lactate, unele legume ( mazare, fasole, quinoa, linte, naut ), migdale/caju

vitamine : oua, miere, organe de animale, fructe de sezon, legume

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carl Lewis multicampion olimpic era vegan.
Nu cred ca te ajuta prea mult cadavrele de animale pline de hormoni si antibiotice.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat sa spui ca era si dopat, pe langa vegan.

Sa crezi ca poti ajunge campion vegan si dedopat denota o mare naivitate ( si prostie ).

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Uite o lista de sportivi de performanta vegani.
Insultele sa le lasam pentru cei mai putin inteligenti.

http://www.maibinefructe.ro/sportivi-vegetarieni-vegani-celebri/

| Cedry2k1995 explică (pentru anonim_4396):

Ai uitat sa lasi lista rolling on the floor))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cedry2k1995):

rolling on the floor

Am remediat.

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Este o carte cu un boxer pe nume Popescu el spunea in carte ca dupa fiecare antrenament seara inainte de culcare beia un pahar de lapte, zilnic! Nu manca mult ci de calitate, carne de curcan si multe fructe si legume fierte sau coapte!