| Laiyla a întrebat:

Prea mult ceai verde e rau pentru fiere? Imi place mult ceaiul verde, dar stiu ca beau mai mult decat ar trebui si ma intrebam daca e o problema... fac ceai de 3-4 ori pe zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Ceaiul verde contine teina care actioneaza asupra creierului si organismului aproximativ la fel cum o face cofeina cu diferenta ca efectele se resimt timp de 6-8 ore deci mai mult decat cafeaua. Intr adevar consumi o cantitate cam mare ar trebui s o reduci la maxim 2 cani pe zi. Teina din ceai da dependenta la fel ca in cazul cofeinei. Numai bine