| Ionut3399 a întrebat:

Presupun ca majoritatea stiu despre virusul din China. Am comandat cateva huse(de telefon) prin decembrie de pe AliExpress si urmeaza sa le primesc cred ca in februarie. Nu stiu ce sa fac, sa ridic coletul? Mi-e frica intr-o oarecare masura, am de ce sau? Ma gandeam sa le curat dupa ce le primesc cumva nu stiu, apa sapunlaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Virusurile coronavirus, traiesc in atmosfera (in cele mai bune conditii) maxim 24 de ore a spus doctorul Streinu Cercel (unul din cei mai buni medici virusologi de la noi din tara) si, in general, se iau de la animal la om si de la om la om. Sa nu pupi o chinezoaica. In rest, stai linistit!

| RAY a răspuns:

Alcoolul ucide virusi nu sapunul, stergele cu spirt

| RoCkKiD a răspuns:

Nu e andrax, nu se transmite in plic. Poti sa-ti iei linistit coletul.

| Digikey a răspuns:

Este cel din berea Corona.
Coronavirus se numeste.

| Yurisa a răspuns:

Nu mai fi paranoic. O sa dispara asta cum a disparut si Gripa Porcina si Ebola. Sunt boli unde rata mortalitatii e mult mai mare

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Am vazut intrebari de genul destul de des in comentarii la clipurile despre "CoronaVirus" pe Youtube laughing) Acum nu stiu ce raspuns sa dau

| Cduncfujndf a răspuns:

Nu cred că ai de ce să îți faci griji.Doar ridică coletul.

| Isa1234 a răspuns:

Si eu am primit câteva colete, acum o saptamana de pe Aliexpress... Nu are nicio legătură...