| georgianaanonim1 a întrebat:

Pret operatie hemoroizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimeni nu-ti poate spune. Depinde de numarul lor si gradul de evolutie. Pentru o privire de ansamblu: circa 2000 lei la un spital particular si, poate, mai putin la un spital de stat. Eu am scapat cu o crema din Hungaria. Costa undeva catre 40 lei un tub. Am avantajul ca stau in zona de granita.

| georgianaanonim1 explică (pentru Salontanul):

Cum se numeste? Pot comanda pe net?

| Salontanul a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Nu! N-o poti comnada de pe net (sau eu n-am gasit). Se numeste Reparon. Costa cam 2400 Forinti. La 0, 0151 lei Forintul vine: 36 lei si 24 de bani. Daca ti-l trimite cineva mai costa in jur de 12-15 lei prin posta. Mie mi-a trecut dupa 3-4 zile de dat cu crema. Sotiei mele dupa circa 4 tuburi. Depinde de organism.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Mersi! Am sa încerc și eu? Este nevoie să te consulți cu un medic înainte de a începe tratamentul? Are contraindicații? Îți poate face rău?

Mulțumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu si prietenii mei care au incercat nu am facut nici un fel de consultatie.

| georgianaanonim1 explică (pentru Salontanul):

Dmnv n ati putea sa imi trimiti prin posta? va platesc bineinteles. nu scap de ei deloc...

| Salontanul a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Sigur ca pot! Am mai trimis in Zalau, Brasov, si Cluj. Oricum iti trimit bonurile cu dovada platii si pretul. Fac precizarea ca te va costa un tub peste 30 lei (nu pot sa spun acum cat pentru ca nu stiu cat ii pretul fix, ca la ei cresc preturile lunar) si in jur de 12-15 lei transportul prin poasta. Prin curier este mai scump. O sa te rog sa-mi trimiti prin mesaj un numar de telefon (in privat). Sa nu-l pui aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Apreciez cultura de care dai dovadă! Respect! Oameni ca tine sunt "pe cale de dispariție". Și nu exagerez când spun asta. happy

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc!