| EuNumaiEuNumai a întrebat:

Prietena mea din vecini a stat pe camp si i-a intrat un sarpe pe gura cand dormea,ea e foarte speriata,nu stie ce sa faca si i se misca in burta,nu sunt prostii,e ceva serios,va rugam raspunsuri urgente, nu vreau comentarii rautacioase, dau funda:*, ce sa faca prietena mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

... pe vremea bunicii, in cazurile astea persoana care a inghitit sarpele era pusa sa stea cu gura deschisa deasupra unui castron cu lapte cald, aburind, ca sa iasa sarpele de bunavoie.

Dar in mileniul 3, la medic cu voi, cat mai repede.

| alexandra2859 a răspuns:

Fake...

| DumiY a răspuns:

Buna! Zii prietenei tale sa se duca la doctor cat mai poate. E ceva grav. Dar pe mine ma mira cum sa-i intre un sarpe in gura. Ok..in fine. La doctor cu ea.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Da ce cauta pe camp pe frigu asta? Si ce cauta sarpele acolo. Deci amandoi sunt de vina. In fine, mai era un caz de asta. Dar se zice ca e fake whistling Dar totusi v-ati gandit sa isi faca o radiografie? Sau ati auzit de cuvintele consult medical?

| BombonicaXD a răspuns:

Spune-i sa manance usturoi pana cand simte ca o arde stomacul.Chiar daca e rau pentru stomac, va face sucurile gastruce mai acide si sarpele va muri.Sa incerce sa bea si fiertura de ovaz, am auzit ca merge. Sper sa scape cat mai repede de acest chin.Bafta!

| SoranaCs a răspuns:

Sa se duca la spital

| Tops a răspuns:

laughing la naiba! ce sarpe ar rezista la acidul din stomac? e mort de mult, a fost digerat!

| Danutz_Mihai_1997 a răspuns:

PE BUNEE? wow pai spune-i sa se duca sa faca radiografie in caz ca sarpele nu se misca e bine daca se misca e raw poa sa moara

| Havoc a răspuns:

Iti zic eu ce sa faci te duci la urgente imdediat altfel poate sa moara funda plss

| Flor1N94 a răspuns:

A patit un prieten de-al meu, si ce a facut? Am sa-ti zic in 2 propozitii, pare aiurea dar merge!
1. Pui intr-un lighean/oala/galeata/cratita lapte FIERT, atat de fierbinte sa nu il poti bea!
2. Iei vasul unde ai pus laptele fiert si il pui sub un pom, unde acolo va sta acea fata cu capul in jos si cu vasul de lapte FIERT sub ea! Pe scurt se agata pe cranga groasa a unui copac cu vasul de lapte fierbinte sub capul ei!
Acuma te intrebi cum oare merge... laptele fiert degaja un miros puternic care nasul omului nu il poate simti, iar animalele da, si sunt atrase foarte tare de el!
P.S : Cand sta cu capul in jos, atarnata de copac, sa aiba gura DESCHISA!

| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns (pentru Flor1N94):

Metodele astea babesti nu prea dau rezultate. Mai bun ar fi un consul medical + o radiografie. In plus cand sta pe creanga, la un moment dat nu mai rezista :-s

| Flor1N94 a răspuns:

Vreau sa te contrazic ca 3 minute e de ajuns, poate cobora jos sa se relaxeze, dupa aceea poate sa inceapa din nou fara probleme, dar sa stea pe langa vas tot timpul cu gura deschisa!