| st4615577 a întrebat:

Prieteni spuneti-mi cum pot sa scap repede de kilogramele in plus, tin si o dieta si cu sportul ma ocup, dar vreau mai repede sa slabesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată ori băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| st4615577 explică (pentru bursuc001):

16 ani, 1, 66m, 58 kg, sunt fata

| bursuc001 a răspuns (pentru st4615577):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 9 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu aproape 1 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

O zi frumoasă.

| Peaches a răspuns:

Poti sa vezi mai multe pe link-ul asta:
http://www.dietadisociata.net/
Sper ca asta ajuta. Have fun!
Fundita?;)

~Roxetta