| mgtow a întrebat:

Probleme mancarimi cu pete rosii - liniute pe piele, in ultima vreme am mancat mult dulce, pe langa lapte cu cereale dimineata. Dr zicea ca poate sa fie alergie, analize de sange nimic totul bine, alte cauze apa cu mult calcar din UK e diferita fata de cea europeana, gelul de dus, detergentul din rufe, nu am vazut sa dea roade daca schimb gelu de dus sau altceva din detergentul de rufe. Recent am mers la spital sa le cer o injectie pentru alergie si aia au zis ca steroizii fac rau in cantitate mare, am avut tratament cu pastile dar tot nu s-a dus. Din cate am observat daca mananc 2 ochiuri pe brate imi apar cateva dungi mici rosii sau de la dulce imediat incepe sa ma manance, daca nu mananc dulce ma simt putin mai bine dar tot mai apar mici pete rosii pe corp si dispar repede - pe net poate sa puna infectie virala dar nu am hiv nici alt tip de bts. Sa fie de la apa sau clima umeda din Gb? Imi bag in masa ca ma tot enervez si nu mai suport, in RO m-am dus la spital si cu un vaccin in fund mi-a trecut pe loc tot asa de la o alergie cand am mancat in oras sau in Spania piscatura de tantari mi s-a umflat, vaccin si rezolvata treaba. Ma gandeam sa vin in RO cand pot cu cardul european de sanatate sa ma rezolve un medic daca astia din Uk nu-s in stare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa-ti spun, e un cosmar, e de la mancarea din Anglia. Scuze, m-am speriat. Nu mai manca mancare engleza. Nu e de la apa, ca si eu am din aia aici. Nu am asemenea "probleme". Dar stiu ce e in tara aia. In magazinele din Romania nu gasesti mancare cu origine "made in Anglia". Alea ajung in india. M-as mira sa iti spuna adevarul, nu vor zice, nu lua pastile, lasa mancarea aia. Anglia nu-i asa frumoasa dinauntru, inca se traieste in stil medieval pe dinauntru pentru cei care nu-si permit luxu de clasa 1. Nu te mai plimba degeaba prin spitale, nu au ce sa stie doctorii romani, iar cei europeani m-as mira sa iti zica adevarul.

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca mai descarcam prin Londra containere si cand scoteau indienii marfa din ele punea alimente provenite din bangladesh, india, africa etc. Am mai vazut la englezi efecte similare cu ale mele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Indienii aia nu patesc, ca au organismu mai rezistent. Stiu romani care ajung acolo sa traiasca clasa 3(de jos, muncitori fara acte) sunt cam fraieri, ca au studiile terminate (cele 12 clase) si prefera sa munceasca la program dublat pentru doar jumatatate din salariu minim. Si ii pune sa munceasca toata ziua si le da salariu pe zi, si conteaza cate ore munceste. Mi-a zis cineva ceva, si m-am uitat cum e legea in Anglia, n-a vrut sa inteleaga, are prieteni, sunt sute acolo, poate chiar mii. Si traieste in conditii oribile, sefu nu se ocupa, le da droguri sa ii faca "energici" ca fara nu poate munci, fara se simte rau de la cum traieste acolo. (M-a enervat la culme asta, si are desigur o gramada de probleme de sanatate care nici n-am auzit asemenea probleme in Romania, si stiu cum e la tara in Romania, e mai curat in casele noastre decat in orasele din Anglia, noi avem grija, nu stam in gunoaie cum da ei gunoaie la imigrantii care stau acolo).
Sa nu dau idei, nu stiu cati ani ai si nici cat rezisti. Eu am aflat din intamplare, nu am prea trecut prin ceva de genu, poate putin dar nu atat de grav. Dar eu dau atentie, si cercetez. As vrea sa pun un fel de anunt pentru toata lumea sa nu manance ceva anume, si nu in nume de rau pentru mofturosii care considera ca e "legea mancarii" ci pentru sanatatea tuturor. E adevarul si trebuie acceptat, adevarul va continua sa se intample, si nu poate fi astupat de nici o alta minciuna. Anglia e ca si cei care traiesc"in puf" in Romania, "fura in strainatate" si vin aici sa se laude cu banii. Toata lumea crede ca britania ar fi facut ceva important pentru oameni, habar n-au ce se intampla "in culisesele lor" de fapt, si de unde vine tot "scenariul". (Scuze ca scriu aiurea, sunt suparata).

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Ce imi place la ei sant 3 chestii, drumurile, masiniile ieftine alea cu 20 000 lire mi se par chilipir si au 3 ani vechime sau 2, si ploaia in rest nu prea sant de acord cu sistemul de management cum il au cu taxele si nhs-ul - si asa ma intorc inapoi cand termin afacerile aici back home