| anonim_4396 a întrebat:

Pt femeile cu uterul retrovers. Se poate avea orgasm daca ai uter retrovers? Eu am facut de putine ori sex, pentru ca nu o fac cu oricine si inca nu am o relatie stabila, serioasa. Si la contact am simtit doar durere. M-am gandit ca asa e la inceput si daca nu esti suficient de. daca nu o faci cu pasiune. Apoi am auzit de la multe femei cu uter retrovers ca au dureri foarte mari mereu in timpului actului sexual sau in anumite pozitii tocmai din cauza uterului...Foarte putine spuneau ca nu simt durere, dar se poate ajunge si la orgasm sau toata viata sexuala va fi un chin din cauza acestui uter retrovers care nu are leac? As vrea sa stiu dinainte sa ma implic intr-o relatie serioasa, parerile altor femei cu uterul retrovers, daca in afara durerii mari de la inceput, pana la urma se pot relaxa suficient ca sa simta si placere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutza_2917 a răspuns:

Da intr-adevar doare in anumite pozitii, dar se poate ajunge la orgasm. Partenerul trebuie sa stie de problema ta si atunci veti putea alege pozitiile care sa nu iti provoace suferinta. Nu pot sa-ti recomand pozitii in care sa nu doara, pentru ca si la mine am observat ca dupa nastere durea in alte pozitii. Trebuie sa descoperi tu impreuna cu partenerul. Daca exista pasiune si comunicare intre voi sigur vei avea si orgasm.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu iubito da, daca vrei facem si noi sex sa vedem sa mai lucram la partea cu urgasmul, cred ca nu ai avut parteneri care stiu sa te stimuleze cum trebuie happy pup you

| kirlo40 a răspuns:

Sa ma cauti stii pentru ce...