| Aldutssss31 a întrebat:

Pun această întrebare doar din curiozitate, nu doresc să fac avort.Am 8 saptamani de sarcina, părinții mei încă nu stiu de copil.Ei au o gândire mai înapoiată si nu o sa accepte pentru ca nu sunt măritată. Cand vor veni în tara si le voi spune voi avea cam 4 luni jumate.Nu au cum sa mai ia în calcul posibilitatea de a face avort, nu? Sa nu răspundă cine se pricepe

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Lasa avortul, pot lua in calcul posibilitatea sa te dezmosteneasca. Daca ai cu ce sa il cresti si nu ai 15 ani, ar trebui sa nu te doara capul de ei prea tare.

| Donsavas a răspuns:

Ar fi bine sa fi căsătorită, altfel ai sanse sa l crești singura dacă părinții tai nu sunt de acord. Decat sa aduci pe lume un copil pe care nu l poti creste si pe care oricand il poti abandona din cauza greutăților, mai bine renunți la sarcina. Viata este grea si trebuie sa accepti asta.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, nu se mai poate face intrerupere de sarcina la 4luni jumatate.

| Alexandrionelu a răspuns:

Gândire inapoiata sau nu, sper sa nu ajungi in situația de a creste copilul singura, pentru ca nu e chiar asa de ușor ca in filme...

| CristinaCMH a răspuns:

Poti face avort pana la cel mult 12 saptamani de sarcina(3luni). Daca sarcina este mai mare de atat nici un doctor nu se baga deoarece exista riscuri foarte mari.

| Cristinaa1207 a răspuns:

Felicitari! Sarcina usoara! Este fix alegerea ta, tu stii, tu simti. Mie mi se pare o alegere minunata...sa dai viata?