| sakura a întrebat:

Pusesem mai devreme o intrebare "ce se intampla daca nu mananc nimic timp de o saptamana?", dar nu pentru ca vreau sa slabesc si pentru ca sufar din dragoste... si cred ca asta e cel mai usor lucru de a-mi face rau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Nu stiu daca tu stii, dar tu esti constienta ca o sa ti pierzi menstruatia din cauza asta? Asta e unul din lucrurile cele mai grave si faptul ca suferi din dragoste nu esti singura, sunt in aceiasi situatie.
Mai bine facem un pact, trimite mi mesaj privat cu id tau si mai vorbim pe mess, in felul acesta ne ajutam reciproc.Deci ce parere ai?
Ne ar prinde bine amandurora.Surori de suferinta. Te astept cu mesajul.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine du-te la un psiholog. Fiindca daca aluneci pe panta asta, o sa gasesti metode mult mai sofisticate si mai periculoase de a-ti face rau, pana nu ai sa te poti abtine sa te omori.

NOname
| NOname a răspuns:

Cere ajutorul unui psiholog! Iar raspunsul meu, referitor la infometarea, este inca valabil.
Numai bine!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Oricum nu vrei să-ţi faci rău ci vrei să atragi atenţia asupra ta : " x a părăsit-o pe y. Din cauza ta y numai mănâncă x! laughing "Aşa ceva! Oricum ai să mănânci, nu o trimiteţi la medic, pentru că astea sunt doar idei de adolescentă, o să-i treacă! Bafză!

| CosteaVlad a răspuns:

Ş-aşa e postul Crăciunului, poţi încerca, n-o să păţeşti nimic, de abia te mai "cureţi" (să sperăm că nu de tot). Azi în cât suntem... în 12, până pe 19 nu mai înfuleci nimic, apoi de pe 20 şi până de revelion poţi să bagi liniştită-n tine ca-ntr-o valiză spartă, dulciuri, bomboane de pom, alea alea :X Recuperezi! laughing
Ai că glumeam. Nu fă chestii din astea că chiar n-are rost. Îţi faci rău degeaba.sad
Salutări de la Sasuke! big grin

| LNK a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc, dar nu ma pot abtine sa nu-ti spun ca esti... usor dusa. Daca nu mananci o saptamana, organismul nu are de unde sa-si ai de ce are nevoie (vitamine, lipide, glucide etc) si ajungi la spital unde stai in perfuzii. Asta in cel mai bun caz. Daca nu, ne vedem la inmormantare. Fara gluma.
Nu merita pentru nimic in lume sa-ti faci rau. Doar daca ai probleme cu capul.

| Deniisze a răspuns:

Nu trebuie sa faci chiar acest lucru. Nu trebuie sa te infometezi, poti da in alte boli, cum ar fi anorexia.
Cel mai bine ar fi sa mananci si sa te duci la un psiholog(la fel cum au zis si ceilalti). Nu merita sa iti faci rau, asta este viata merge mai departe.Mai sunt baieti/fete pe pamant!
Bafta!

| Christa a răspuns:

Ti'ai face prea mult rau. Ti'ai strica pofta de mancare, dar si stomacul.
Si sa-ti mai zic ceva. Oricine ar fi, nu merita ca tu sa-ti faci rau!

| ravyALEX a răspuns:

Daca nu mananci 1 saptamana la un momendat iti vine sa decartezi nu mai poti sa mananci (nu mai ai pofta de nimic, nu ti se duce mancarea pe gat big grin) si daca nu icnerci sa mananci icnet incet dupa
1 saptamana fara mancare mori big grinbig grin sucurile gastrice o sa iti distruga tot stomacul

| Hum1lREALIDAD a răspuns:

Mare e gradina Domnului si e plina de cei ca tine

| AleczBo a răspuns:

Este greu! Si eu sufar din dragoste si nu pot sa mananc... Chiar plang si la munca sunt cam emotive din fire si nu prea mai pot sa imi desfasor activitatea cum trebuie. Colegii ma sustin, dar este degeaba. Nu are cine sa te ajute iti spun eu...