| dianainsta01 a întrebat:

Puteti sa-mi povestiti cum ati slabit? ce ati facut, in cat timp, cum a fost, cum va simtiti. nu vreau neaparat povesti extraordinare, dar vreau sa aud din experientele voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am slabit 8 kg in 4 luni.
nu am mai mancat fast food
nu am mai mancat dulce
nu am mai mancat prajeli

salate, legume, carne la gratar, peste + alergat 3-4 km odata la 2-3 zile.

| Madayna a răspuns:

Am slabit 18 kg dar cate putin si sanatos, nici vorba de infometare. Mancare gatita sanatos (ciorba de perisoare, mancare de mazare, fasole verde cu carne de pui etc), micul dejun obligatoriu si mult sport pentru tonifiere. Acum ma simt foarte bine, imi mentin greutatea mancand ce imi doresc dar in cantitati mici si fac mult sport.

| hasoj a răspuns:

Daca tu esti cea din avatar, nu mi se pare ca esti grasa in nici un fel. Asta e parerea mea in cazul in care informatiile acestea vrei sa le afli pentru tine. Daca ai anumite disconforturi cauzate de aceasta problema cu "kg in plus", doar atunci sa te gandesti la a lua masuri. Eu am slabit intr-o vara( eram la 1, 60 si cam 65 kg, eram gras, umflat, si eram privit destul de dubios atat de fete cat si de baieti), dar m-am si inaltat ( cam pe la 1, 70 si tot cam 60kg), m-am dezvoltat. Am alergat mult, am tinut un regim alimentar corespunzator. Am dus-o si oarecum la extrem, pentru ca eram disperat, voiam sa slabesc cat mai repede, nu-mi placea persoana in care eram prins. Acum, daca se intampina dificultati psihologice de acest fel, se poate slabi mult mai repede, bine inteles, nu trebuie sa cedezi nervos, din contra, toata aceasta energie negativa trebuie sa o convertesti in ambitie si vointa, imaginandu-te la sfarsitul acestei perioade de binefacere. Cam asa mi s-a intamplat mie. Mult succes si sper sa-ti fi fost de folos! happy