| MichaelScofieldPB a întrebat:

Recent am fost operat la glezna(fractura a necesitat 7 suruburi). Intampin o problema, de aseara tot am niste dureri insuportabile. Dupa operatie la 2 zile sa zic durerile deja au devenit suportabile, chiar am refuzat calmantele care imi erau oferite.Astazi a fost oribil.Tot piciorul imi arde si durerea este intensa.Am luat calmantul prescris de catre medic dar degeaba, nici un efect.Parca si degetele nu mai au aceeasi mobilitate ca zilele trecute.Este normala aceasta durere? Sunt foarte confuz din cauza faptului ca dupa operatie nu am avut dureri asa mari.Ma gandesc la ce este mai rau, sa se fi miscat un surub, sa se infectat sau mai stiu e ce. Apreciez ajutorul tuturor.Toata stima!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Suni medicul sau mergi la un control. E cel mai rapid si sigur.