| Ionicaestecher123 a întrebat:

Recent de la frig mi-a apărut o bubă sau ceva cos pe buza de jos.
L-am rupt cu limba și dinții, a curs sânge și-a făcut zgaiba acea maronie s-a rupt și ea la rândul ei și acum nu mai e, e doar sânge.
E pe mijlocul buzei de jos are aproximativ 1cm2 diametru și e de culoare roșie rana și foarte puțin adâncită sau deloc
Am câteva întrebări în legătură cu asta
1. In cat timp trece?
2. Rămâne semn/cicatrice?
3. Ce trebuie sa fac ca-să nu rămână cicatrice?
4. Daca rămâne cicatrice/semn pot scăpa de el ca-să nu arate urat.
Daca m-aș da cu crema de galbenele ajuta la ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa scrii asta de pe doua conturi?

| Ionicaestecher123 explică (pentru darrio2007):

Un răspuns total pe lângă cu subiectul.
Și mă rog pe ce contruibam mai scris eu?