| Stallone a întrebat:

Recomandati-mi si mie o pasta de dinti care albeste dintii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheCuteOne a răspuns:

Bună! În general, pastele de dinţi care albesc distrug smalţul. Însă, există o pastă care nu numai că albeşte dinţii, ci şi întăreşte smalţul. Aceasta se numeşte SPLAT Blackwood şi se găseşte numai în farmaciile Sensiblu. Poţi citi detalii despre ea aici.
http://www.pentrudive.com/......pasta.html

11 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Paradontax e foarte, foarte buna. Cand o folosesti pentru primele dati pana te obisnuiesti cu ea o sa aiba un gust sarat. Dar merita, dupa parerea mea.

| T0T a răspuns:

Colgate, d-aia cu cristale.

| PedoBarbie a răspuns:

Există și paste care înegresc dinții?

| SimonaCristina a răspuns:

Buna. happy
Dupa parerea mea, pasta de dinti Sensodyne este cea mai buna si ofera cele mai bune rezultate in scopul albirii dintilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasta de dinți care albește dinții e o minciună. Dacă vrei dinți albi trebuie să te speli cât mai des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
iti recomand Aquafresh.
O zi buna.

| gabriel87000 a răspuns:

Depinde si de organismul tau calciu magneziu etc degeaba te speli daca in oraganism ai probleme mineralele vitamine sau imunitatea slaba.si majoriatatea care au dinti albi ori au dinti pusi ori si-au facut tratamente

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut eu recomand cu incredere mare:
http://www.colgate.ro/....../Home.cwsp

| SteelShadow a răspuns:

Lacalut, Colgate, Sensodyne

| DavidUnicorn a răspuns:

Eu mi-am albit dintii asa:
-dimineata te speli normal pe dinti cu orice pasa de dinti, conteaza sa contina fluor
-seara, pe periuta de dinti pui putin bicarbonat de sodiu alimentar si incepi sa te freci pe dinti cu el; apoi pe periuta de dinti pui pasta de dinti si incepi sa te speli normal.
As recomanda sa nu te speli cu bicarbonat in fiecare seara deoarece iti va provoca dureri gingivale. Poate doar de 2, maxim 3 ori pe saptamana.

| Petre_Razvan_1994 a răspuns:

Sensodyne
E cea mai buna
Pe mine m-a ajutat mult