| uunknowerror a întrebat:

Riscurile unui avort? Sunt in a 2 luna si as vrea sa avortez, dar nu cunosc riscurile si peste tot imi zice sa vin cu parintii, iar eu am 16 ani, iar ei nu pot afla. Va rog am nevoie de detalii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adyxkom97 a răspuns:

Nu vei mai putea face copii, deoarece este un proces foarte nasol, spune-le parintilor tai, iti vor ierta greseala cu bune cu grele, in plus pot aparea dureri nasoale: hemoragie uterină(care poate duce la moarte, in functie de varsta), retenţia produsului de concepţie, infecții. Mai multe detalii, le poți vedea aici https://www.provitabucuresti.ro/......tii-avort, mai bine, ramai cu sarcina, trebuie sa fii inteleasa, nu te lasa nici de scoala, nu fa avort e o crimă.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Riscul e ca pe urma sa duci o viata plina de remuscari si toti banii o sa-i dai pe popi si pelerinaje.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un ginecolog! Te va informa acesta.

| Iote a răspuns:

De ce nu pot afla parintii? Pentru ca nu i-ai ascultat? Nu repeta greselile. Spune-i mamei. Te va ajuta.

| DoruLuGaboaie a răspuns:

Decat sa ramai cu un suflet pe constiinta, mai bine le spui alor tai ce s-a intamplat si ei ar trebui sa te ierte, nu te vor da afara din casa, se vor supara, dar decat sa duci o povara de genul pana in mormant mai bine accepti situatia, si mai bine daca il tragi la raspundere pe desteptul care te a lasat insarcinata

| Cristitanase19 a răspuns:

Daca te gandesti la avort exista riscul omorarii bebelusului din burtica. Lasa l sa traiasca. Te ajut eu in sarcina dar si dupa.