| Mariaa6745 a întrebat:

Rog seriozitate!
In anul acesta, la sfarsitul lunii iulie am avut o semi-pareza dreapta. Am facut tratament si am reusit sa ma vindec la inceputul lunii august.Cam pe la sfarsitul lunii august trebuia sa merg la mare,dar doctorita mi-a spus sa ma feresc de curent si sa nu imi intre apa in urechi pentru a nu reveni semi-pareza.Dar, intrebarea mea este urmatoarea-Pana cand nu am voie sa nu imi intre apa in urechi(fara sa ma feresc cu dopuri, casti etc)sau mereu trebuie sa am grija la acest aspect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Depinde cum evolueaza organismul tau in timp. Nu este o regula!

| Elena9328 a răspuns:

Mereu va trebui sa ai grija. Și nu neapărat de apa, cum a spus și D-na Doctor, de evitat curenții de aer, expunerea la frig foarte intensă, etc.