| radu_6579 a întrebat:

Rolul sportului in viata omului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ar trebui sa fie important

| Vizitiul a răspuns:

Un rol marcant! Sport=sanatate. Intr-un corp sanatos exista o minte sanatoasa.

| Coriii a răspuns:

Sportul reprezinta sanatateawinking deci fara sport nu esti sanatos

| madalicious a răspuns:

Sportul? Inseamna : creier oxigenat, silueta de invidiat, corp tonifiat, inima sanatoasa, circulatie buna. Sportul inseamna viata sanatoasa, sanatate. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sport noi am fi niste roboti care se vindeca de boli numai si nuami cu medicamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara sport noi am fi niste roboti care se vindeca de boli numai si nuami cu medicamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanatate si o veata mai usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rolul si beneficiul sportului este de a avea grija de organismul omului si de nutritia si sanatatea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul e sanatatea noastra, e o viata frumoasa, minte agera si corp frumos... etc.

| Agario a răspuns:

Acest rol este foarte important pentru sănătatea omului! Trebuie să faci minimul 30 de minute de sport în fiecare zi! Sper că ţiam fost de folos!