| B3R34DY a întrebat:

S-a operat cineva de vergeturi? Daca da, cum a fost? Cum v-ati simtit dupa operatie? Am vergeturi si pe mine unul ma deranjeaza enorm...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile sunt crapaturi ale pielii, care se elimina numai prin operatii estetice cu laser la orice Clinica de estetica din tara.
Vergeturile nu dor si nu deranjeaza fizic cu nimic, doar aspectul lor vizual lor mai putin placut.

In functie de tipul de vergetura pe care-l ai, pretul difera.
Vergetura rosiatica este o crapatura recenta a pielii, pe cand vergetura alba, este una veche mai veche de 1 an de zile, care s-a "cicatrizat".

Fiecare clinica de estetica are sistemul ei de a calcula pretul, unii o fac pe centimetru de vergetura, altii pe numarul de spoturi. Procedura se face sub anestezie si nu doare, dar simti un pic de disconfort dupa procedura.

Ideal este sa-ti cauti singur o asemenea clinica, care-ti convine ca pret si proceduri folosite si sa mergi acolo ca sa-ti explice pe indelete la ce sa te astepti si daca esti dispus sa faci o asemenea procedura.

| timidu89 a răspuns:

Nu. Tipele vor bust mare și tipii pl mai mare. Mie imi place cum sunt