| Dinu1Christian1adalin a întrebat:

S-a operat sau a auzit cineva de OFTUM? Ei fac legătura cu o clinica din Praga și una din Kosite pentru operația cu cea mai tare metoda de operație pentru miopie. Relex Smile dar nu stiu nimic despre ei, nu am găsit nici o recenzie, nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Lasa-i in mortii lor!---in cazul in care, dupa completarea consultatiei "gratuite on-line", vor considera ca esti un potential client te vor chema la clinica lor din Kosice, cea mai apropiata de Romania, cu adresa din link-ul : http://www.oftum.cz/oftum-kosice
Nu exista fizic in Ro. o clinica "Oftum"! Pentru Romania au doar un numar de mobil, probabil un agent specializat in vanzarea serviciilor clinicii private "Oftum Bohemia s.r.o" cu sediul in Praga(http://www.oftum.cz/oftum-praha)
Aceiasi tactica de vanzare a serviciilor, precum in Romania, este desfasurata si in alte tari(Germania, UK, Danemara etc.)--- nu au clinici in acele tari, doar numar de telefon si e-mailul "consultatii gratuite on-line"!
Si apoi, gandeste-te care ar putea fi costurile deplasarilor care se adauga costului operatiei /ochi si al consultatiilor post -operatorii!
La Bucuresti fiinteaza clinica "Alma Optimex" care practica acelasi tip de operatie( Relex Smile) :https://www.amaoptimex.ro/servicii/operatii-oftalmologice/

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Ia legătura cu ei pe email in limba engleza, unde poți să le ceri mai multe detalii despre preț, despre procedura operației, despre timpul cât durează aceasta și numărul de ședințe (vizite) pe care trebuie să le faci la ei.