| EugenGA5 a întrebat:

S-a spart ieri un hemoroid in timp ce eram la baie. Mancasem cu o zi in urma niste sos iute si a 2 a zi m-am trezit cu dureri de burta, iar in timp ce eram la toaleta, s-a spart si mirosea ingrozitor. M-am spalat, s-a curatat tot, dar
mi-e sa nu se intample ceva, incerc sa nu fac miscari bruste. Nu pot ajunge la doctor pana vineri. E ceva grav daca s-a spart de la sine? Trebuie cusut sau altele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pare mai degraba sa se fi spart un furuncul, odata ce miroase urat; daca constati ca era furuncul, curata-l bine si gata,

| Lizuca1234 a răspuns:

Ceea ce spui tu pare a fi o tromboza hemoroidala, deci trebuie mers la medic si vazut despre ce este vorba. Daca mai ales este dureros incearca supozitoare cu anestezic si unguent, bai de sezut in apa calduta sau punga de gheata. Atentie, nu lasa in voia sortii pentru ca se va agrava. Sanatate!