| anonim_4396 a întrebat:

Sa fiu insarcinata, sau sa fie de la altceva? eu `m am cam ingrasat, si de o luna si ceva manac doar o data pe zi straight face, ma arde stomacelu, iar somnolenta, laughing dorm mult de cand ma stiu, adica dorm cand vin de la scoala 2-3 ore si seara adorm pe la 11-12. atunci cand am varsat eram racita si am luat medicamente, augumentin si am varsat pastila, a2a zi cand am luat`o iarasi aveam stari de voma.de atunci mi se trag starile de voma. nu cred ca aveau cum sa fie de sarcina ca nu trecuse nici o saptamana de la contact, iar sambata mi-a venit ciclu. sa fiu? sa nu fiu? sa fie de la stomac? ca mi` s`a mai intamplat asa acum 2 ani nu mancam cu zilele si imi venea sa vars

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Daca ai ciclu mentrual, nu esti insarcinata. Este posibil sa ai ceva la stomac, dar ti-ai dat peste cap metabolismul mancand doar o data pe zi si augmentul in mod clar nu ti-a facut bine. Du-te la doctor sa te consulte, neaparat sa iti recomande o dieta potrivita ca sa nu te trezesti peste 10 ani cu cine stie ce boala digestiva.

| Mi$tiK a răspuns:

Insarcinata, nu cred ca esti mai ales daca ai zis ca ti-a venit ciclul, eu zic ca e de la medicament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu prea am pofta sa manac ceva anumehee hee, pai manac ce mananc la scoala si apoi acasa cand ajung

| alexya_1759 a răspuns:

Nu am prea multa experientza in asta, dar macar iti pot spune ceva: daca mananci putin pe zi intentionat, mai tare te ingrasi, pentru ca uh te abtyy sa nu mamanci ceva ce iti place foarte mult, ceva ce contine chimicale, mai multi euri de cat trebuie, ca sa iti mentyy silueta si la un moment dat cand ti-e pofta prea tare, mamanci cu pofta, si chiar atunci se depune grasimea, asa ca incearca sa mananci normal, fara interedictyy la ceva anumehappy