| NowForYou000 a întrebat:

Sa ma ajute cineva! Sunt insarcinata in luna a 5-a si de 5 luni tot am luat pastile intruna pentru ca am avut niste probleme. Intrebarea mea este VA IESI COPILUL SANATOS? Vreau sa va mai spun si ca am candidoza de 1 an, iar acum mi-e tare frica sa nu patim amandoi ceva. E tarziu sa pot face ceva sa fim amandoi sanatosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Eclectica a răspuns:

Depinde de ce pastile ai luat si in ce cantitate. Exista pastile care afecteaza si altele care nu. Ginecologul ti-a facut Papanicolau sa vezi dac e numai candidoza? NU lua ovule sau medicatie fara indicatie!