| AlexSandu546 a întrebat:

Saalut, ieri m-am spalat pe cap cu apa rece si acum vad ca ma doare rau. Oare din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ar trebui sa te doara de la spalat capul cu apa rece, ca-i perfect normal sa te speli vara, de cateva ori pe zi chiar, fara sa te doara capul. Vara mergi la plaja, intrii in apa, intoti, faci 10 dusuri pe zi, cum sa te doara capul?
Ce-i afara, tempaeratura de -10 grade, sa racesti?
Durerea de cap poate fii de la tensiunea marita, de la semn, de la consumul de alcool, de la nemancare, de la indigestie samd.

| Tramadol a răspuns:

Da, este foarte posibil. Incearca cu analgezice usoare, iti trece mai rapid.