| anonim_4396 a întrebat:

Sal All, mi-am scos piciorul din ghips acum o zi, am stat 2 saptamana pentru ca mi-am rupt osul de la degetul mare si de cand l-am scos nu pot sa calc (ma doare tare calcaiul, doar cand calc)noaptea sau cand il tin ridicat nu ma doare, ce credeti ca ar trebui sa fac sa ma dauc la doctor, sa vad ce am
mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yoyo_2588 a răspuns:

Du-te la doctor poate e ceva grav si in plus mai importanta e sanatatea ta

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu cumva dupa ce ti s-a scos gipsul, de teama vreunei dureri, ai mers pasind mai mult pe calcai? Daca da, atunci nu este cazul sa mergi la doctor. Doare daca mergi numai pe calcaie asa cum ar durea daca ai merge numai pe varful picioarelor.Cred ca, daca-i vei invinge temerea ca te va durea acel deget si vei incerca sa calci normal, nu vei mai avea probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sar putea sa stau iar cu piciorul in ghips? am 13 ani si nu vreau sa pierd din materia de la scl ca am mult de recuperat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms
dar nu pot face nici -un masaj sau ceva de genul asta exerciti?
eu sunt la fotbal si la fotbal si la fotbal mi-am rupt piciorulsi in cat timp voi putea merge din nou si in cat timp voi putea juca fotbal?
multumesc tuturor celor care au raspuns

| marian59 a răspuns:

Mai stai cateva zile. daca nu l-ai folosit 2 saptamani o sa te doara cand mergi dar o sa treaca