| silver19 a întrebat:

Sal, cum este cel mai bine sa respiri cand alergi? Am inteles ca este foarte importanta respiratia cand alergi sau cand practici un sport si as dori sa-mi spuneti cum e mai bine ca pe gura de exemplu obosesc f repede.
10x.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 334499 a răspuns:

Pentru a-ti marii rezistentata incearca sa respiri numai pe nas si sa expiri numai pe gura

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să respiri normal, astfel previi tăierea respiraţiei (apare un junghi în zona splinei) şi oboseala.
Inspiri pe nas şi expiri pe gură.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Asa precum au spus toti predecesorii mei! Tragi pe nas (aer, nu altceva), dai afara pe gura (aer, nu altceva)! Sper ca nu te superi ca am glumitbig grin

| Vizitiul a răspuns:

Cand alergi e bine sa inspiri pe nas si sa respiri pe gura!

| silver19 explică:

Ms pentru raspunsuri! Asa o sa fac. happy

| rebb a răspuns:

Inspiri pe nas, sa zicem pe parcursul a 3 pasi si expiri pe gura, pe parcursul altor 3 pasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand alergi inspiri pe nas si expiri pe gura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa inspiri pe nas, numeri pina la 4 si expiri pe gura, asta alergind, pe urma o sa-ti refaci fluxul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eu respir doar pe nas si rezist mult dar cand incepe oboseala mare trag pe nas si dau pe gura