| a micaaa a întrebat:

>Salbig grin< am si eu o mare rugaminte la voi... daca se poate sa ma ajutati.am o mica mare problemalaughing sunt prea slabasad am 41 kg la 1.65 as vrea sa ma mai ingras si nu stiu cumstraight face am incercat si cu produse de la calivita si tot nimic.va rog ajutati-ma:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Numai daca mananci te poti ingrasa.Si eu am fost slaba si daca mi-am propus sa ma mai ingras am reusit. Din septembrie m-am ingrasat cu 3kg.Pe langa mesele principale mananc (mai ales cand stau la tv sau pc )tot timpul cate ceva:ciocolata, tot felul de dulciuri, seminte, alune si multe fructe.Succes!

5 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Pai mananca cele 3 mese esentiale pe zi, dimineata (cea mai esentiala, si sa fie la scurt timp dupa trezire, pana sa nu apuce sa iti "roada" stomacul in gol), pranz si seara, si evident, daca intra si cate o mica gustare intre mese (un fruct, o ciocolata ceva...). Privind alimentatie : multe legume, carne (de preferat pui sau vita) si evident fructe si dulciuri dar cu masura, sa nu dai in altele dupa-aia si poti manca si, ceva mai rar, fast-food, dar nu este sanatos.

| dana1986 a răspuns:

Cati ani ai tu de vrei sa te ingrasi, ca de obicei toate fetele vor sa slabeasca. Oricum mananca multe dulciuri.

| Laura_5858 a răspuns:

Nu trebuie sa te fortezi sa te ingrasi, mananca sanatos, si tot ce iti place tie, poate asta este felul tau, foarte slaba. daca totusi vrei atat de mult...mananca de la MC laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ai facut niste analize hormonale sa vezi cum stai cu echilibru hormonal? Ce produse de la calivita ai folosit? Eu recomand produsul noni ca ajuta in echilibrarea hormonala ce poate fi gasit pe www.cali.ro
Ar trebuie sa iti faci ceva analize sa vezi daca nu cumva ai si ceva paraziti

| george1705 a răspuns:

Incearca multivitamine pe grupa sanguina se numesc Vital A/AB/O/B http://www.pravaliata.ro/calivita.html