| Pavlov_Manu_1990 a întrebat:

Sal TPU Am 14 și eu și un prieten avem problema asta riduri pe frunte adică nu mi se pare normal sa am riduri tocmai acum sunt băiat sau fundă cm poate să îmi explice dc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Majoritatea oamenilor au riduri de expresie.
Probabil ca tu îți miști prea mult Mușchii fetei și din aceasta cauza ai căpătat și tu. Ai văzut ca la oamenii care stau prea mult încruntați le apar niște riduri între ochi deasupra nasului. Dar in majoritatea cazurilor e genetic.
Dacă sunt altfel de riduri, probabil ca ai pielea foarte uscata și ai stat prea mult la soare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumezi? Ai o viata sedentara? bei?

| AdeA1991 a răspuns:

O cauza poate sa fie incruntatul involuntar pentru perioade lungi la telefon sau calculator.
Alta poate fii pentru ca pielea pe zona respectiva este deshidratata.
Incearca o crema hidratanta cu vitamina E si mai usor si strambatul la ecrane