| george_3250 a întrebat:

Sal TPU am 68 kg si 12 ani in cat timp as putea sa fac patratele pe abdomen.
P. S.:stiu sunt destul de gras (s poate intr-o luna)am muschii dezvoltati cand incordez abdomenu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Intr-o luna? hahahahahahahah poate intr-un an vrei sa zici. Mai baiete, daca nu mergi la sala si nu iei proteine este imposibil sa faci intr-o luna, doar daca faci 12h din 24 antrenamente. Pai eu fac aproape 240 abdomene si nu stiu cate flotari in fiecare zi, si nu am patratele mai. Si fac asta de 3 ani. Iti trebuie un regim strict si perfect daca vrei sa ai niste "patratele" calumea.
Eu o fac si pentru muschi, dar ma simt bine dupa ce fac exercitiile, din asta le si fac. Si le fac diferite, adica cu combinatii, nu flotari si abdomene normale. Abdomenele, am 4 combinatii mari, fiecare cuprinzand cate 2 combinatii mici. Si la flotari, am vreo 3 sau 4 combinatii.La fiecare combinatie fac de 2-3 ori, cate 20 flotari, si imi rup mainile si abdomenul si abia ma mai misc, asta fac de vreo 2-3 luni, si nu am patratele, si tu vrei intr-o luna? pai ai de asteptat pustiule. Plus ca eu am 14 ani, tu la 12 nu o sa poti. Si que daca imi incordez abdomenul putin se vede binisor da nu cum vrei tu. Mai informeazate inainte sa pui intrebari din astea.
Si ai grija ce din astea faci, sa nu-ti suprasoliciti corpul tau plapand, ca eu am facut prostia sa fac prea multe, si am lesinat. Siu o sa faci si tu.
Nu stii ce inseamna sa dai tot ce ai in tine, si sa-ti maresti forta ca sa poti face mai mult, pana pici jos, sa-ti tremure mainile si sa te doara.
Mai bine fa tu la 12 ani ai tai cate 10-15 flotari si 60-70 abdomene, de 3-4 ori pe saptamana, ca sa incepi macar cate putin sa faci din ce fac eu.
P.s-Nu vreau prin asta sa ma laud, doar sa-ti deschid mintea aia, ca e imposibil fara proteine si sala intensa sa faci abdomenul care ti-l doresti.

5 răspunsuri:
| georgelu a răspuns:

Pff e greu de explicat dar voi incerca sa te ajut. Fac hochei pe gheata de 6 ani, pai ca sa ai abdomenul super e clar ca trebuie sa faci abdomene multe, uite-te pe intrerne la tipuri de abdomene. Ca sa se vada v-a trebuii sa fi putin cam schilod adica incearca sa ti cat de cat regim muschii abdomenului se vad intre 11-17% grasime pe abdomen daca depasesti aceste procente doar ii ei simtii. Necesita multa multa munca pentru a ajunge la "patratele". Urmeaza sfatul meu si in 2-3 luni o sa ai un abdomen de nici tie nu o sa iti vina sa crezi. Multa bafta!winking

| georgelu a răspuns:

Internet* scuze nu stiu ce e cu mine azi laughingrolling on the floor

| BelleVie a răspuns:

Sal! 1. Ce inaltime ai? 2. Cred ca daca faci exercitii zilnic intr-o luna poti face ceva. Nu iti promit minuni pentru ca este foarte greu sa realizezi asa ceva fara mumlta, multa munca. Crede-ma. fac sport de ceva vreme ( +pregatire fizica ) si nu am patratele, dar abdomenul devine plat.
Succes si sper ca te ajuta!

| george_3250 explică:

Am 1.70

| DracusorImpielitat a răspuns:

Pai, inainte trebuie sa faci sport, si sa tragi de fiare toata vara, dar de alea, de 1-5 kg, asa a fc si varmiu, asta vara si are patratele, acum intra la liceu.
dar ai vreo fata pe care vrei s-o imprezionezi?