| riciuu a întrebat:

Sal TPU am o intre vreau sa imi fac implant de par, este cineva care a facut implant? Ma interesraza rezultatul si cat a costat interventia.MS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dermdoc a răspuns:

Salut,

Cand vine vorba de implant de par, in primul rand trebuie stabilite foarte bine motivele pentru care vrei o asemenea interventie. Desi pretul poate fi un factor decizional important in alegerea unei interventii cosmetice, nu ar trebui sa fie singurul. Rezultatele unui implat de par facut de un medic cu experienta in domeniu sunt in marea majoritate a cazurilor foarte bune. Singurul loc unde vei putea obtine informatii pertinente este insa chiar medicul dermatolog care se ocupa cu asa ceva. Pentru orice intrebare iti recomand sa te programezi la o consultatie unde vei putea pune toate intrebarile la care vrei sa afli raspuns si vei putea de asemenea sa vezi (intr-o arhiva de imagini) ce rezultate se pot obtine in urma unui implant de par. In Bucuresti il pot recomanda pe Dl. Dr. Nedelcu. Il gasesti aici: http://www.egoclinic.ro/

Succes!