| Alexu7194 a întrebat:

Sal TPU am o problema va rog ajutati-ma dau funda. Mi-am luxat mana si a trebuit sa o bag in ghips dupa aproape 2 saptamani am dat ghipsul jos si mana o am umflat, ce sa fac cum as putea sa nu o mai am umflata? Va rog ajutati-ma dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Conform noului tau raspuns, cred ca e de ajuns sa te dai cu niste lioton gel, dar cel mai bine te duci la doctorul tau sa vada exact ce ai.

5 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cat de umflata e? ce culoare are mana: normala, palida, vinetie, rosie intens? e mai calda, mai rece sau la aceiasi temperatura cu restul pielii? Doare cand o atingi?
Intai trebuie sa aflu cauza ca sa pot face o recomandare de tratament happy.

| Alexu7194 explică (pentru gyzzard):

Nu este foarte umflata foarte rau, culoarea este normala, este mai calda decat restul corpului si doare putin cand o ating

| Alexu7194 explică (pentru gyzzard):

Nu este foarte umflata, culoarea este normala, e mai calda ca rextul corpului si doare putin cand o ating.

| gyzzard a răspuns (pentru Alexu7194):

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor sa vada ce s-a intamplat. poate sa nu fie nimic, dar poate sa fie si o complicatie a leziunii pe care ai avut-o, asa ca ar fi mai bine sa te vada un doctor si sa vada daca e de ajuns sa iti recomande gel antiinflamator, sau daca e necesar sa iti recomande un alt tratament mai complex.

| gyzzard a răspuns (pentru Alexu7194):

Conform noului tau raspuns, cred ca e de ajuns sa te dai cu niste lioton gel, dar cel mai bine te duci la doctorul tau sa vada exact ce ai.

| Xenya a răspuns:

Poti sa o masezi, asa isi va revenii. happy