| asdaf a întrebat:

Sal TPU;
aseara mi-au aparut pe piele ceva rosii, ca la pojar, mama,tata zic(,) ca am pojar da' eu nu am avut simptomele...mi-au aparut aseara si acum vreo 20 min. lea-am observat...sa fie o intoxicatie alimentara sau pojar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Dacă ţi-au apărut în zona stomacului,pe abdomen, posibil să fie toxiinfecţie alimentară. Dacă s-au extins şi pe restul corpului, poate ai pojar sau ceva gen.Du-te la un cabinet medical şi o să afli clar dacă e vreo problemă.

| VadTot a răspuns:

Nu Vreau sa i jignesc pe parintii tai dar ei chiar nu stiu ce inseamna un medic de familie? si sa te duca sa te consulte? Nu mi vine sa cred ce fel de parintii ai! Inca odata mii de scuze! Dar te as sfatui sa te duci imediat la medicul de familie si sa vada ce ai ok?

| asdaf explică (pentru VadTot):

Ma, eu azi le.am obervat mai bine, cand am venit de la scoala iar medicul de familie nu mai este de mult la dispensar

| VadTot a răspuns (pentru asdaf):

Offf dar la scoala ai medic? offff atunci sa te duca undeva...

| Maria428 a răspuns:

Daca le ai de aseara pana acum inseamna ca e pojar sau varst-de-vant. Daca apar din canad in cand nu poate fi decat o intoxicatie... daca ai mancat ceva inainte de a te uita pe ambalaj la data de expirare sau ceva ce nu-i prieste corpului tau inseamna ca asta e. sper ca te-am ajutat. happy big grin