| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU!
Inca un an scolarcrying
In fine.
Am facut sala toata vara si chiar se vedebig grin

Problema este ca de o saptamana somez si mai somez si saptamana asta ca am mana luxata.
Si stand acasa degeaba, ce sa fac decat sa mananc, nu ca nu as manaca si in rest.
La sala am lucrat tot de la brau in sus, dar nu se vede decat pieptul, bratele si spatele. Pe burta si pe partea din spate(zona lombara probabil) am grasime. Patratelele se simt bine formate daca le ating, dar am burtasad

Vreau sa imi recomandati niste exercitii(preferabil bodybuilding pentru ca explica bine) cu care sa scap odata de burta si de formele de pe posterior si de pe picioare(zona nelucrata). Sunt baiat.

Tin sa precizez ca nu am avut un regim alimentar tocmai ok:
- am mancat de 2 ori pe zi(seara pe la 9 masa principala)
-apa am bautai mult de 2 litrii(mi-e setelaughing). Deci recomandati-mi si o alimentarie, sau o dieta ceva pentru o saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Poti manca mult si sa nu se puna nimic, daca manci fructe, legume, etc care contin putine calorii. Ca sa scada tesutul adipos, iti trebuie sa pui cat mai multi muschi in miscare. Ar fi bine sa incepi si cu picioarele, fa ca la atletism, incepe cu 400-500 de m si creste la 4-5 zile cu inca 100 m pana ajungi la 1.5-2 km. O zi faci atletism, o zi sala, o zi pauza - numai exercitii de intretinere, fara efort deosebit. Evita exercitiile care folosesc partea implicata in luxatie pana la vindecare.