| AndreiLop a întrebat:

Sal TPU, poate lua pastila de a doua zi daca are 13 ani? e mai mult de frica chiar daca nu am facut,, mult,, sau cine stie ce si nu am mers adanc, nu mi-am dat drumul in ea dar e o frica..., totusi poate lua pastila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca nu ai... in ea NU e nevoie de pastila.

| Ale5184 a răspuns:

Daca nu ti-ai dat drumum in ea, sunt slabe sansele. Pilula de a doua zi se ia de maxim 2 ori pe an si nu e indicat sa o iei decat daca este cazul.

| Donsavas a răspuns:

Nu,este prea tânără pentru anticonceptionale. Pentru voi trebuie folosit prezervativul.