| Anonimus247nmn13 a întrebat:

sunt un adolescent inalt si slabut si am auzit un prieten care imi zice ca daca "beau" o data la 2 zile cate un galbenus de ou proaspat miar mai creste un pic masa musculara fiindca galbenusul de ou zice el ar avea foarte multe proteine! ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana sa iti creasca muschii e foarte posibil sa iei ceva salmonela de la oua crude

| Cosmin86 a răspuns:

Parere ca e IDIOT. Mananca oua intregi si NU crude.

Oul crud are o enzima ( avidina ) care IMPIEDICA absorbtia proteinelor. Deci, trebuie sa le gatesti.

p.s. : baga nene 3-4 fripturi pe zi cu cartofi/orez/paste si o sa vezi crestere musculara.

Oua mananca 2-3 intregi dimineata, fierte sau omleta si gata.

| Anonimus247nmn13 explică (pentru Cosmin86):

Frate ce stomac am eu si cata carne bag in mine si tot slab sunt! toti oamenii spun ca bag in buzunare mancarea fiindca nu manaca nimeni cat mine si sunt poreclit "grasu" dar sunt slab a naibii... si adevaru este ca ma mai si masturbez

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimus247nmn13):

Mananca mai multi carbohidrati.

Cati ani ai?

| Anonimus247nmn13 explică (pentru Cosmin86):

| notefree a răspuns:

Eu stiu ca da si mai trebuie sa bei seara un pahar doua de lapte

| Anonimus247nmn13 explică (pentru notefree):

Ai incercat si chiar ai simtit cretere musculara?

| Cosmin86 a răspuns (pentru notefree):

Tu esti un COPIL MIC care isi bea "lapticul" seara, nu? laughing

| notefree a răspuns:

De incercat incercat danu pot sa zic s-a simtit diferenta

| SebastianBoanca a răspuns:

Muschii nu cresc din senin. Cresc foarte greu si daca te antrenezi si iti soliciti corpul la maxim. Informeaza-te bine siincepe o rutina de antrenament daca vrei si enaparat fa incalzire inainte de fiecare antrenament sa nu fii accidentat ca si mine si sa vrei sa faci acel sport si momentan sa nu poti. Succes si o seara faina!